S pomočjo napihljivih manšet in s ciljno izbranim programom, ki posnema delo rok, zdreniramo nogi, zadnjico in trebuh. Tako bistveno izboljšamo prekrvavitev tkiv, odplavimo presnovke iz tkiv in bistveno zmanjšamo količino proste tekočine med celicami, ki je v veliki meri kriva za zastoj.


Kako deluje in zakaj je pomemben naš limfni sistem?

Skozi limfni sistem se s pomočjo krčenja žilnih sten in mišičja ter razlike v tlaku premika limfa, ki jo imenujemo tudi mezga. Limfni sistem omogoča premikanje tekočin samo v eni smeri, saj mu obratno smer preprečujejo zaklopke.

Pomembno je vedeti, da limfni sistem zaznamuje posebnost po kateri se le-ta razlikuje od sistema za cirkulacijo krvi. Za pretok krvi po žilah skrbi srce, limfni sistem pa za svoje delovanje nima svoje črpalke. Njegovo delovanje stimulira veliko različnih elementov kot so interna stimulacija, arterijski pulz, peristaltika, masaža, drenaža in gibanje oziroma telovadba.
Gibanje je spremenljivka na katero lahko vplivamo in tako stimuliramo limfni sistem, v primeru, da je naš limfni sistem zelo preobremenjen.

Limfni sistem je odgovoren za odnašanje odvečne vode, proteinov in nekoristnih snovi iz našega tkiva do krvnega obtoka. Prav tako je odgovoren za vzdrževanje volumna krvi v obtoku. To vključuje tudi stranske produkte vnetij, mrtve celice in toksine.

Sodobni način življenja in prehranjevanja povzroča velike obremenitve limfnega sistema z odvečno tekočino, toksini in premajhno količino zaužite vode. To ima za posledico upočasnjeno delovanje limfnega sistema, kar ima za posledico upočasnjeni metabolizem, z večjo količino odpadnih snovi in manj energije. Tako je samouničevalni krog v našem telesu sklenjen.

V tej točki je limfna drenaža nepogrešljivi del splošnega programa detoksikacije. Pomaga namreč zvišati raven energije, pospeši procese celične oksidacije in regeneracije ter pomaga pri imunski odpornosti.